Kujuta ette, et veebileht on nagu suur ja põnev seiklusraamat. Igal lehel on midagi huvitavat avastamiseks. Hüperlingid on justkui võlusillad, mis aitavad sul kiiresti ühest kohast teise liikuda, avastades uusi ja põnevaid kohti.

Hüperlinkide võlusillad

Hüperlingid on nagu süperkingid, mis kingivad sulle võimaluse ühe klõpsuga avastada uut sisu. Need võivad viia sind teisele lehele, näidata uut pilti või avada mõne video. Need on veebimaailma nutilingid, mis teevad interneti kasutamise lihtsamaks ja põnevamaks.

Kuidas hüperlingid toimivad?

Kui näed veebilehel sõna, mis on teist värvi ja tihti alla joonitud, siis see on hüperlink. Klikkides sellele, avab see uue lehe või viib sind uude kohta samal lehel. Mõnikord on hüperlingid peidetud ja sa ei näe neid, aga kui klikkad kindlale kohale, avab see ikkagi uue seikluse.

Näide

Kujutame ette, et sa oled messengeris ja loed artiklit loomadest. Kui näed sõna “panda” ja klõpsad sellel, siis avaneb uus lehekülg, kus on palju pilte ja lugusid pandadest. See sõna “panda” on nagu võluvõti, mis viib sind otse pandade maailma!Proovides läbi sellel lehel olevaid erinevaid sõnu, peaks peagi avaneb tänu sellele ka uus lehekülg.